Themen » Jobs & Ausbildung » Stellenangebote

Stellenangebote in Aßlar

Krankenpfleger/Krankenschwester

Details.

Beschäftigungsart:

Eintrittstermin:
Ab sofort
Befristung:
unbefristet
Einsatzort:
35614 Aßlar
Arbeitszeit:
Vollzeit
Wochenarbeitszeit:
40.00
Arbeitszeit - Zusatzinfo:
Rad u 3 smjene

Stellenbeschreibung

Medicinska sestra/tehničar za rad u Njemačkoj

Tražimo medicinske sestre/tehničare iz inozemstva radi proširenja našeg poduzeća.
Rad se odvija u različitim institucijama u području ambulantne i stacionarne njege starijih i nemoćnih osoba u domovima za starije i nemoćne osobe i u bolnicama. Znanje njemačkog jezika nije nužno!
Završavate jedan od naših Apolo-programa u kojima Vam osiguravamo stručnu izobrazbu i skrb unutar poduzeća poslodavca, administrativnu i integracijsku pomoć, kao i pomoć pri savladavanju njemačkog jezika u našim intenzivnim tečajevima. S time Vam omogućavamo brzu i kvalitetnu integraciju i početak zaposlenja u Njemačkoj u kratkom periodu. I najvažnije: Brinemo se i za priznavanje Vaše svjedožbe u Njemačkoj, tako da možete raditi kao priznata stručna snaga u Njemačkoj. Troškove Apolo programa djelomice snosite sami. Djelomice se eventualno mogu financirati troškovi kroz stipendije. Ako niste u mogućnosti sami snositi te troškove, poslodavac preuzima 50% svih troškova i ustupljuje Vam po potrebi kredit u istom iznosu, ako se obavežete da ćete određeno vrijeme raditi kod istog poslodavca.
Osnove njemačkog jezika biste trebali naučiti u domovini. Rado ćemo Vam napraviti ponudu i pomoći oko toga. Nakon dolaska u Njemačku, biti ćete smješteni u našoj Auxila akademiji, gdje ćete pohađati intenzivni tečaj njemačkog jezika, te pri kraju tečaja polagati Telc B1 jezični test u našem Telc centru.
Trajanje dodatnog obrazovanja ovisi o Vašem znanju njemačkog jezika. Odlučite li se doći bez ikakvog predznanja njemačkog jezika, Vaše će obrazovanje kod nas trajati oko 2 do 3 mjeseca. Dođete li sa znanjem njemačkog jezika na razini A2 europskog kvalifikacijskog okvira, trajanje dodatnog obrazovanja se skraćaju na 4 do 8 tjedana. Tečaj njemačkog jezika, troškovi priznavanja diplome i putni troškovi se eventualno, pod određenim uvjetima, mogu stipendirati. U tom slučaju ćemo Vam pomoći oko traženja stipendije.
U periodu dodatnog obrazovanja naučiti ćete, pored njemačkog jezika, procese i propise rada, te upoznati svoje buduće radno okruženje.
Mi ili naši partneri sklapamo s Vama već na početku Vašeg dodatnog obrazovanja putem Apolo programa ugovor o radu kao njegovatelj. Do službenog priznanja Vaše diplome u Njemačkoj, što traje od 4 do 6 tjedana nakon što položite B1 jezični test, radite kao njegovatelj te Vaša satnica iznosi najmanje 9,00 i 10,00€ po satu. Nakon priznavanja radite kao priznati djelatnik u medicinskoj njezi te Vaša bruto plaća iznosi najmanje 1700,00€ mjesečno. Ovisno o poslodavcu i regiji, Vaša plaća može biti i znatno veća, čak i do 2500,00€. Vaš daljnji rast primanja ovisi o vašem poznavanju njemačkog jezika, vašem znanju i postignućima u radu.
Radimo sve što je u našoj mogućnosti kako bi Vama olakšali novi početak u Njemačkoj i uvijek Vam stojimo na raspolaganju kao Vaša povjerljiva kontakt osoba. U našoj Auxila akademiji se možete u potpunosti koncentrirati na Vaše dodatno obrazovanje i na ostale aspekte potrebne za priznavanje Vaše diplome u Njemačkoj.
Do sada su svi sudionici Apolo programa kojih je sada već više od 200, izuzev malobrojnih pojedinaca, uspješno završili naš program i dobili priznatu njemačku diplomu.
Trenutno planiramo svaki mjesec započeti jedan Apolo tečaj, te se tako možete u bilo koje vrijeme pridružiti. Ostale informacije ćemo Vam rado predočiti u osobnom razgovoru.

Erfordernisse

Srednja stručna sprema ili fakultet sa položenim stručnim ispitom

Bewerbung

Erforderliche Unterlagen:
Potrebna dokumentacija za prijavu: Životopis, Svjedožbe
Kontakt:
PKZ Pflege-Kompetenz-Zentrum AG
Bachstr. 41
35614 Aßlar
Rückfragen:
Frau Andela Mihaljevic
Telefon:
+49 6441 2089493
+49 6441 8070118
info@pflege-kompetenz-zentrum.de
Chiffre:
10000-1134012928-S